Telefon: 660662009
Waluta:
PLN
Informacje o sklepie

Opublikowano:

O nas

Witamy Cię w sklepie internetowym Sarafan.pl. Motto naszej pracy: „Twój świat niebanalny” jest dla nas wyzwaniem i pasją. Chcemy nie tylko zapoznać i naszych klientów z niebanalnymi przedmiotami i udostępnić je dla nich; chcemy również umożliwić im samodzielne tworzenie przedmiotów niebanalnych: takich, które dodają czaru otoczeniu, które to, co codzienne i doskonale znane, potrafią zmienić w niezwykłe i urzekające.

Co u nas znajdziesz?

Sarafan to trzy duże działy: „Odkrywaj Rosję”, „Odkrywaj Ukrainę” oraz „Zrób to sam”. Każdy z nich mógłby być odrębnym sklepem, ale nie mieliśmy serca, by miłośników jednego działu pozbawiać możliwości zachwycenia się cudeńkami z tego drugiego - i tak już zostało, chociaż oba działy nieustannie nam rosną.
 

Odkrywaj Rosję

Pierwszy z tych działów („Odkrywaj Rosję”) obejmuje rękodzieło rosyjskie i pamiątki nierękodzielnicze, również rosyjskie. Znajdziesz tu zarówno drobiazgi, jak i przedmioty, łączące w sobie cechy wyrobu rzemieślniczego i dzieła sztuki. Są tu więc, z jednej strony - magnesy, guziki, naparstki czy igielniki, z drugiej zaś - przepiękna chochłoma, wielkie autorskie matrioszki i zapierające dech w piersiach urokliwe pejzaże na sztofach czyli drewnianych futerałach na butelki. A oprócz nich - dziesiątki wzorów matrioszek, drobnej chochłomy, podkładek pod kubki, waniek-wstaniek, ozdób choinkowych, biżuterii drewnianej (spinki, bransolety, broszki, kolczyki, wisiorki i inne) oraz ceramicznej (finift). Chcemy, by wszyscy, którzy ten dział odwiedzają, mogli zapoznać się z tym, co Rosja potrafiła dać światu pięknego i subtelnego.


Odkrywaj Ukrainę

W tym dziale znajdują się wyroby drewniane, ozdoby oraz coś, czego nie ma w dziale „Odkrywaj Rosję” - ceramika. Wśród rękodzieła drewnianego wybierać można pośród dekoracji, wazonów, sztuki naiwnej czy pisanek. Ceramika to spora część tego działu i obejmuje ona ceramikę czarną (gawarecką), wyroby ceramiczne ze Lwowa czy broszki. Tu można znaleźć śliczne serwisy do kawy, zestawy do napojów czy pojedyncze kubeczki i filiżanki. Tu można obejrzeć i kupić dekoracyjne talerze, wazony, wazoniki i obrazki. Tu polecamy ceramikę huculską i – zdobytą zgodnie z prawem – krymską. Z ozdób polecamy korale i naszyjniki ceramiczne, rozmaite wisiorki oraz gerdany i naszyjniki różnych wzorów i wielkości wykonane z drobnych koralików.

 

Zrób to sam

Wbrew formie gramatycznej, ten działa bardzo polubiły Panie, więc może raczej „Zrób to sama”. Tutaj znajdziesz rozmaite materiały kreatywne (coraz więcej!) i narzędzia, z których lub za pomocą których zdołasz samodzielnie stworzyć niebanalne rzeczy dla Twojego własnego świata. Sarafan.pl to mydła, świece, które każdy może wykonać samodzielnie w wielu wzorach i kolorach. To także materiały dekoracyjne, które pozwalają na uzyskanie niezwykłych efektów: perełki w płynie, mozaika w płynie, granulat Colouraplast, która daje piękne efekty nie tylko jako samodzielna technika, ale i pięknie dopełnia odlewy z mas ceramicznych (polecamy i Artelin oraz twardszy i gładszy od niego – Artestone). Wreszcie Sarafan - to również techniki tworzenia rzeczy niebanalnych: enkaustyka, stemple na gorąco, lepienie świec, tworzenie skarpet antypoślizgowych i wiele innych. Dzięki materiałom i narzędziom z Sarafana nie tylko Twój świat staje się niebanalny - może się takim stać także świat bliskich Ci osób, bo Sarafan to miejsce, gdzie znajdziesz niebanalne prezenty i niebanalne pomysły na pzezenty.

Enkaustyka.com.pl

Specjalnie dla odwiedzających dział „Zrób to sam” stworzyliśmy i nieustannie rozbudowujemy stronę www.enkaustyka.com.pl, na której prezentujemy techniki i pomysły na ich wykorzystanie. W gruncie rzeczy Sarafan przede wszystkim oferuje idee, pomysły, bo same materiały nie wystarczą, by dodać życiu blasku. Bardzo chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie i pomysły na dalsze artykuły na tej stronie.

Odbiór osobisty

Wszystkich miłośników wędrówek zakupowych zapraszamy do odbioru osobistego. Nie ma, oczywiście, całego uroku krążenia po sklepach i wybierania, trzymania w rękach i nakręcaniu samego (a może lepiej: samej?) siebie do zakupu, ale na pewno pozwala bezpiecznie otrzymać towar wprost do rąk. Odbiór możliwy jest we Wrocławiu przy ul. Gorlickiej 69/7 (Psie Pole – Zawidawie, przystanek „Gorlicka” n/ż albo „Szewczenki” w stronę pętli na Litewskiej lub „Litewska-pętla”). Aby móc odebrać zamówiony towar osobiście, należy: 1) zamówić go! :) 2) Wskazać odbiór osobisty i jako formę płatności - przedpłatę; 3) Skontaktować się mailowo lub telefonicznie w celu ustalenia terminu odbioru lub ewentualnie innego miejsca (bywa to możliwe). 4) Przybyć w umówionym czasie w umówione miejsce, a w razie chęci zapłaty dopiero przy odbiorze – z odliczoną gotówką. Jako sklep internetowy obrót gotówką mamy naprawdę minimalny, więc i możliwości wydawania reszty nie są duże.
Można, jasna rzecz, zapłacić za zamówiony towar z góry, a wówczas niepotrzebne jest ani odliczanie gotówki, ani pamiętanie o jej zabraniu ze sobą.

Zamawianie i prawa klienta

Zamawianie w sklepie Sarafan.pl jest łatwe, raczej intuicyjne i nie powinno nastręczać problemów. Gdyby było inaczej, prosimy o kontakt z nami (strona „Kontakt”), bardzo chętnie pomożemy przejść przez wszystkie procedury. Istnieje kilka sposobów zapłaty za zamówienie i jest do wyboru kilka sposobów dostawy. Regulamin sklepu przede wszystkim powinien służyć jako pomoc dla klientów i zespołu sklepu, aby wszystkie procedury (rejestracja, zamawianie, zapłata, odbiór zamówienia) odbywały się dla obu stron transakcji płynnie i bezproblemowo.
Sarafan szanuje swoich klientów i ich prawa, każdorazowo dostosowując swój regulamin do aktualnego ustawodawstwa, a nawet niekiedy wyprzedzając je. Niemniej jednak, gdyby odwiedzający zauważyli w naszym regulaminie jakieś nieścisłości czy uznali któryś jego punkt za niezgodny z obowiązującym prawem, prosimy o niezwłoczny kontakt. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz regulamin był jak najczytelniejszy, jak najbardziej jednoznaczny i zgodny z prawem, ale jesteśmy nieprawnikami (czego nie żałujemy). Zawsze robimy, co w naszej mocy, aby nasi klienci byli zadowolenia z kontaktu z naszym zespołem i dla nas samych niedopuszczalne jest naginanie czy łamanie prawa.
Dane osobowe, które przekazują nam Klienci, z wyjątkiem sytuacji realizacji zamówienia, nie są przekazywane do żadnych innych firm. Wyjątek ten związany jest z tym, że dane przetwarzane są w ramach oprogramowania sklepu dostarczanego przez formę Comarch, jednak ta firma nie ma żadnych praw do wykorzystywania tych danych w jakikolwiek sposób.

Kontakt

Z zespołem sklepu internetowego można się skontaktować mailem lub telefonicznie. Oczywiście, można tez skorzystać z poczty tradycyjnej, ale jest to zdecydowanie najbardziej czasochłonny sposób.
Życzymy wszystkim naszym odwiedzającym niezwykłych wrażeń i udanych, niebanalnych zakupów.

Zapraszamy!
Zespół sklepu Sarafan.pl