Telefon: 660662009
Waluta:
PLN
Prawo do odstąpienia od umowy

Opublikowano:

Odstąpienie od umowy i dokumenty do pobrania

Szanujemy prawo każdego klienta do odstąpienia od umowy i w ty miejscu, poza regulaminem, informujemy, że każdemu, kto dokonał zakupu w sklepie internetowym Sarafan.pl, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży (kupna, z punktu widzenia klienta), z którego to prawa skorzystać można w ciągu 14 dni od daty otrzymania zakupionego w naszym sklepie towaru. 14 dni przysługuje nabywcy na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, zaś termin 14 dni od daty złożenia takiego oświadczenia – to czas na dokonanie zwrotu zakupionego towaru. Sklep ma wówczas 14 dni na dokonanie zwrotu należności za towar oraz kosztów najtańszego wariantu jego wysyłki ze sklepu do klienta (jeśli były naliczone przy zakupie).
Zwracamy uwagę na informacje Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dotyczące możliwości zwrotu towaru po otwarciu opakowania:
„Jest wskazane jednak, aby w miarę możliwości zwracana rzecz była zapakowana w oryginalne pudełko. Należy bowiem pamiętać, że konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy, jeżeli korzystał z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia jej charakteru, cech i funkcjonowania”.